Parteneriate an scolar 2022-2023
- Asociatia Gestual Art – Spectacole de teatru pentru copii
- Teatrul Tandarica – Spectacole de teatru pentru copii
- Circul Globus – Spectacole de circ
- Gradinita Clopotel – Concurs de desene pe tema “Planeta albastra“
- Scoala 195 – “Sa citim pentru mileniul III”
- Scoala 52- Ce frumos este la scoala, in curand voi fi scolar! Vizita copiilor de la grupa mare in scoala
- Asociatia Gaspar Melkior- “Patrimoniu pentru copii” Scoala de olarit de la Piscu
- Politia rutiera a sectorului 3 – Educatie rutiera
- Asociatia Rayo Press- Concursul international Discovery
- Club Alexandreea – Organizarea concursurilor sportive – Olimpiada Arlechino
- Secom – Sanatatea bunul cel mai de pret! – Cum gatim dulciuri sanatoase.
- Medic stomatolog Ruxandra Baltag – Educatie sanitara – Dinti sanatosi
- Parteneriat cu parintii – “Daruind vei dobandi”- donatii catre copiii defavorizati
- “Impreuna pentru Ukraina”- donatii pentru refugiati
- Bobolino Ski – Tabara de ski Poiana Brasov
- Pensiunea Angelescu – tabara de vara “Micii cercetasi!”de la Moeciu de Sus.
- Editura Usborne – Work book day! sau “Ziua Cartii”
- Unesco – Ferma animalelor-“ Cum sa avem grija de animale”
- Asociatia AIESEC – Proiectul international Fingerprint munca in echipa, desene in lant, etc., realizata de studenti straini.
- Teatrul de Comedie – realizarea serbarilor in spatiile oferite de teatrul de Comedie
Activitățile extraccuriculare:
- vizionări de spectacole de teatru, circ, spectacole muzicale
- vizite la muzee, expoziţii şi alte obiective culturale în funcţie de
- temele studiate şi vârsta copiilor
- ateliere de olărit, creație, gătit, etc.
- proiecte de parteneriat cu școlile din zonă, dar și cu alte grădinițe
- parteneriate cu medicul stomatolog
- parteneriate cu instituții de cultură din oraș: Teatrul Țăndarică, Opera Comică pentru copii, Teatrul Ion Creangă, Circul Globus, trupe independente de teatru
- implicarea în acțiuni umanitare
- excursii de primavară și de toamnă
- tabere de iarnă și de vară
- aniversari ale zilelor de naștere
- participarea la concursuri, expoziţii, festivaluri artistice, specifice vârstei
- activităţi în cadrul calendarului sărbătoririlor UNESCO.
Anul scolar 2017 – 2018
1. „Politistul prietenul meu” – Sectia 10 de Politie
2. „Cand povestile prind viata” – Teatrul ”Tandarica”
3. Teatrul Ion Creanga
4. Teatrul Stela Popescu
5. Trupa „Istetila”
6. „Olimpiada de vara Arlechino” – Club Alexandreea Fit & Spa
7. „Dinti frumosi si sanatosi” – Cabinet stomatologic Ruxandra Baltag
8. „Farmecul Muzicii” Nova Music – Nova press
9. „Daruind vei dobandi” – Centrul de zi „Licurici”
10. „Daruind vei dobandi” – Centrul de batrani „Bobocica”
11. „Solaris” Plant SRL „Sa mancam sanatos”
12. UNESCO
13. Patrimoniu pentru copii – mesterul olar – Asociatia „Gaspar, Balthazar si Melchior”
14. „Stiinta este distractiva” – Oraselul cunoasterii
15. Scoala 195 – „Sa citim pentru mileniul III”
16. „Daca noi am fi planeta albastra” – Liceul Teoretic „A. Saligny” Fetesti, Ialomita
17. Parteneriat cu Discovery,concurs de cultura generala”Descopera lumea”
18. Editura Copilaria, concurs de cultura generala ”Amintiri din copilarie”
19. „Cartea prietena noastra” – Biblioteca Nationala a Romaniei
20. Secom „Sa mancam sanatos”
21. S.C. Nev Copii Informati